Többetekkel beszéltem a múlt héten, amely központi problémája ez beragadás, az érzelmi helyzetbe, és a harag, a függőség. Tehát mindaz, amit korlátozó hiedelemként fog később újra és újra visszatérni. A korlátozó hiedelmek mindannyiunk visszatérő témája.
Belső monológ
Miért jó, ha magunkat sajnáljuk, illetve beragadunk egy érzelmi helyzetbe? Vegyük észre, hogy minden esetben amikor azt hajtogatjuk, hogy „tudom, hogy tudatosnak kéne lennem, de nem megy”, akkor valójában pontosan tudjuk a probléma okát és mikéntjét, de egyszerűen a választás a szenvedés felé irányul.
Remek, miért akar bárki is szenvedni? Ha mástól nem kap az ember vágyott figyelmet, akkor megkapja saját magától. Annyira jó érezni a szenvedés közben, hogy legalább én magam egyetértek magammal. Nekem igazam van, nem figyelnek rám, nem szeretnek, nem tudok előre lepni, nem tudok dolgozni!Olyan jó, hogy ennyire szeretem magam, hogy képes vagyok mindezt átlátni, és sajnálni magam. Ugye? Fontos vagyok, hiszen én értem, hogy mi a fontos, míg a csúnya kinti világ nem.
Teljesen mindegy milyen energiát akarsz megélni, az energia a tiéd lesz. A kérdés hogy tudatosan éled az életed, vagy tudattalanul?
Ha belekapaszkodsz egy gondolatba és azt táplálod például ezekkel:
(szerencsétlen vagyok, semmi nem sikerül)
(engem senki nem szeret)
(nem értenek meg)
(nem tudok előre jutni) stb, stb.
ÉS ez a negatív gondolatot folyton megeteted egy kis negatív táplálékkal, persze, hogy Garfield lesz belőle. Egyre kövéredik, egyre dagad, míg az ego végképp elhiszi, hogy EZ a probléma valós, és tényleg úgy van, ahogy annak teret adunk.
Megvalósuló korlátozó hiedelmek
A probléma csak az, hogy nemcsak képletesen dagad, hanem valójában is. A pozitív teremtés szabályai szerint, ha teremteni akarsz, gondolj rá sokat.
Ez negatív oldalon éppúgy igaz. És mivel könnyebben társul hozzá teremtő érzelem, könnyebben valósul meg. Amibe erős emócióval beleéled magad, az a valóságban sokkal erősebben jön létre.
Mi a teendő?
- Szabadulj ki a gondolatok kavalkádjából ( persze mondhatod, hogy nem megy, valójában választás kérdése).
- A gondolatok helyett pozitív cselekvést válassz!
- Az adott dologgal kapcsolatban a cselekvés határozott legyen, észből és ne indulatból tedd meg!
- Vedd észre a valódi játszmát ami benned zajlik a kérdéses esetben!
Ha nem megy egyedül, kérj segítséget! Megfelelő akár pszichológus, coach, életvezetési tanácsadó, vagy csak egy jó barát aki igazán figyel, és át tud vinni a nehézségeken.
1 thought on “Korlátozó hiedelmek”
Pingback: Válts fókuszt! - Ronikulcsa