Tarot

Év végi lezárások

Nagyon erős energiák működnek most. Átalakító, transzformáló energiák ezek, amelyek mindannyiunkat igénybe vesznek lelkileg, fizikailag, mentálisan. Ahogy a barátnőm mondta: a 9-es lezárás éve mintha most véghajrába kezdett volna, és mintha mindenkiből ki akarná préselni azt, ami már nem hozzá való, legyen az kapcsolat, szenvedés, tárgyak, események, emberek, vagy éppen betegség. Csak kapkodom a fejem […]

Év végi lezárások Read More »

Segítség?!

Többször szembesültem mostanában azzal, hogy az emberek zöme fél segítséget kérni.Ugyanis, ha valaki segítségre szorul, akkor az egy gyenge ember, netán „hülye”, (idéztem); és egész biztos valami baj van vele, hogy nem tudja egyedül megoldani a problémáit. Mindig elszomorít ez a hozzáállás. Ha tanácsot kérek, akkor tulajdonképpen szemléletváltásra van szükségem. Ahogy Einstein is mondja: ugyanazon

Segítség?! Read More »

Az ingyenesség csapdája

A hét végén beszélgettem egy barátommal, s szokás szerint, felmerültek a gondok, bajok, megoldandó feladatok, amikor is mondtam neki, hogy ő az egyik olyan ember, akinek hiába beszélek, úgysem fogadja meg. Bólogat, és igazat ad, be is látja, mely pontokon kellene másképp működni, mégis, minden ugyanúgy megy tovább, mint addig. Talán azért, mert nem fizetek

Az ingyenesség csapdája Read More »

Tarot lapok

A Tarot és az önismeret

Tarot: boszorkányság, mágia, bűnös dolog? Minden bizonnyal van ilyen aspektusa is, illetve használják nem nemes célokra is. Ám ennél jóval több: mély bölcsességgel rendelkező szimbólum rendszer. Valamikor, régen, Egyiptomban használták papok a jelöltek beavatásához. Minden egyes nagy Arkánum egy-egy megélendő feladatot hordozott. Nincs ez most sem másképpen, csak a gyorsított beavatást az átlagembernél most ÉLET-nek

A Tarot és az önismeret Read More »

Belső utak

Egy kedves ismerősömmel beszélgetve került szóba, hogy mióta önismerettel foglalkozom, jelentős mértékben javult a kapcsolatom, és az ismerősöm is így érezte. Vajon miért lehet így? Amíg nem kezdünk neki a belső folyamatok feltérképezésének, addig gyakorlatilag automatikusan működnek. Gondolok itt a gyerekkori mintákra, a családból hozott generációs örökségekre, a nem tudatosított gondolati sémákra. Nem is nehéz

Belső utak Read More »

Mire jogosít fel a szeretet

Az út maga a cél

Miért nem érezzük át teljesen, hogy az út maga a teljesség és a cél?  Miért nem vagyunk jelen abban a kibontakozó folyamatban, ami egy tavaszi virágzó fa csodája és sajátja? A legtöbb beszélgetésben, ami mostanában megtalált, ez a terület hívta fel magára a figyelmet. De mikor?  De biztos? De mi van, ha mégsem? – ezek

Az út maga a cél Read More »

Ön-ítélkezés

Közted és magad között nem áll semmi más csak a saját magad által felállított hitrendszerek. Az életemben tapasztalt legfontosabbról írok most, a másokkal való összehasonlításról. Hogyan tudod a legjobban elvetni, elforgácsolni erődet, energiádat, motivációdat? Csak nézd meg, alaposan, hogyan címkézel, és látsz el bizonyos embereket valamiféle jelzővel – ez sikeres, ez nem; ez jól csinálja,

Ön-ítélkezés Read More »

Magamról más megközelítésben

Sziasztok/Kedves Mindenki! Magam miatt írok most Nektek. Nap, mint nap találkozom hozzám hasonló emberekkel, akiknek problémájuk, elakadásuk van, mégsem kérnek segítséget. Legfőképp azért, mert nem tudnak, nem tudják hová fordulhatnak, és másrészt pedig, mert nem mernek. Mert lenézik őket, netalán”butának” titulálják. Mindezt anélkül, hogy ez megtörtént volna a valóságban. Természetesen van ilyen is, de most

Magamról más megközelítésben Read More »

Az irigység

Megfigyeltétek már, hogy azok, akik irigylik más boldogságát, önmaguk életében nem tudják megteremteni azt? Hiszen minden boldogsággal kapcsolatos dolog, csakis belülről eredeztethető. A szintek is különfélék lehetnek ennek szellemében. Van, aki egészen kis, apró dolgokkal is szebbé, örömtelibbé tudja tenni a saját életét, és van, aki a legjobb módú életben, gazdagságban sem találja a helyét,

Az irigység Read More »

Scroll to Top